Ian Joseph Somerhalder

6. února 2011 v 20:27 | Peggy |  Vampire Diaries
hjb


Rodné jméno: Ian Joseph Somerhalder

Datum narození: 8.prosince 1978 (Covington, Louisiana, USA)

Znamení: Střelec

Výška: 177cm

Jeho otec Robert, stavební podnikatel, je anglicko-francouzského původu, jeho matka Edna měla zase předky mezi domorodými Indiány a Iry a vyrůstala na prasečí farmě v Mississippi. Příjmení Somerhalder získal od svého adoptivního pradědečka. Jeho biologický pradědeček, který byl zámožný anglický velkostatkář, přivedl do jiného stavu jednu ze svých milenek. Zaplatil přistěhovaleckému pracovníkovi za to, že si tuto ženu vezme a dá díteti príjmení. Jeho rodiče se rozvedli v Ianových třinácti letech. Začal žít s matkou, která ho přihlásila do katolické školy a věřila, že se jednou prosadí v showbiznisu.

Ian jezdil na koni a věnoval e rybaření, ale to opustil už v 10ti letech, kdy se začal věnovat modelingu. Jako pěkného kluka si ho totiž vyhlédli lidé z prestižních modelingových agentur Guess a Versace. Na střední škole se věnoval závodně i některým sportům, ale nabídky od společností jako Calvin Klein, Dolce a Gabbana nebo Gucci byly jasně silnější a tak Ian Somerhalder procestoval půlku světa ještě než mu bylo osmnáct let.

Poté až na vysoké škole se začal věnovat herectví. Až náhodný objev v tuctovém komparzu ho dostal do filmu. Jeho první velká role byla ve filmu režiséra Rogera Avaryho Pravidla vášně. Poté následovaly role v seriálu Smallwille (postava Adama Knighta), Lost (Boone Carlyle), Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami, Zákon a pořádek nebo Znovu na světě.

Nyní hraje v proslulém seriále The Vampire Diaries postavu "zlého" bratra Damona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama